From our inventory we are selling a Schneider Electric LU2B32FU Reverser Power Base 110-240VAC/VDC, 32A, 3 Pole. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: LU2B32FU \\r
  • More Information:
    • Reverser Power Base \\r
    • Number of Poles: 3\\r
    • Power Base Max Current: 32A\\r
    • Coil Voltage: 110-240VAC/VDC\\r
    • Max Voltage Rating: 690VAC\\r
    • Aux Contact Form: 1N.O/1N.C\\r
    • Horsepower:
      • @ Single Phase -120VAC 2 hp\\r
      • @ Single Phase -240VAC 5 hp\\r
      • @ Three Phase -208VAC 10hp\\r
      • @ Three Phase – 240V AC10 hp\\r
      • @ Three Phase – 480V AC20 hp\\r
      • @ Three Phase – 600V AC25 hp