From our inventory we are selling a Thomson HD12B160-0100CNO1MMS Linear Actuator 12VDC, 20A, 100mm, 16kN. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: HD12B160-0100CNO1MMS \\r
  • More Information: \\r
    • Linear Actuator \\r
    • Voltage Rating: 12VDC\\r
    • Max Current: 20A\\r
    • Max Load: 16kN\\r
    • Stroke: 100mm