Specifications:
  • Model #: 1756-PA75/B 1756-A7/B
  • More Information:
    • ControlLogix Power Supply
      • Input: 24VDC 95W
      • Output:
        • 13A at 5.1VDC
        • 2.8A at 24VDC
        • 4A at 3.3VDC
        • 1.5A at 1.2VDC
        • 75W Max
    • With 7-Slot Chassis
      • Rating:
        • 5.1VDC 15A/6A
        • 24VDC 2.8A/2.8A