From our inventory we are selling an Allen Bradley 22B-D1P4N104 Series A Powerflex 3PH AC Drive .5HP 0-460V 1.4A 480V.
Specifications:
  • Model #: 22B-D1P4N104 Series A
  • More Information:
    • Powerflex 40 3PH AC Drive
    • Output Power: .4kW/.5HP
    • Output:
      • Voltage: 3-Phase 0-460VAC
      • Continuous Amps: 1.4A
      • 60 Sec. Overload Amps: 2.1A
      • Frequency: 0-400Hz
    • Power Requirements: 3-Phase 380-480VAC 47-63Hz 1.8A