From our inventory we are selling a Allen Bradley MPL-B330P-HK24AA Servo Motor, 1.8kW, 460VAC, 100mm Frame w/Brake.
Specifications:
  • Model #: MPL-B330P-HK24AA
  • More Information:
    • Servo Motor
    • Frame Size: 100mm
    • Shaft Diameter: 16mm
    • Rated Power: 1.8kW
    • Max Speed: 5,000RPM
    • Continuous Stall Torque: 4.18Nm
    • Brake Holding Force: 4.18Nm
    • Motor Voltage: 3-Phase 460VAC 0-334Hz
    • Brake Voltage: 24VDC .5A