From our inventory we are selling a Eaton XTCE025C10 IEC Contactor 220-690VAC, 25A, 14kW, 20HP, 115VAC Coil, 3-Pole.
Specifications:
  • Model #: XTCE025C10
  • More Information:
    • Eaton IEC Contactor
    • Contact Rating
      • Voltage: 220-690VAC
      • Current: 25A
      • Max Power: 14kW, 20HP
    • Contact Configuration: N.O.
    • Coil Voltage: 115VAC