From our inventory we are selling a Humphrey V130-240V Solenoid Valve, 3/2-Way, 1/8in NPT, 125psi, 4.5W, 240VAC Coil. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: V130, V130-240V \\r
  • More Information: \\r
    • Humphrey Solenoid Valve \\r
      • Function: 3/2-Way\\r
      • Ports: 1/8in NPT\\r
      • Max Pressure: 125psi\\r
      • Rated Power: 4.5W\\r
      • Coil Voltage: 240VAC