From our inventory we are selling a IDEC AVLW49902D-R-24V Illuminated Push/Twist E-Stop, ø22mm, 2NC 1NO, 24V Lamp. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: AVLW49902D-R-24V \\r
  • More Information: \\r
    • IDEC Red Illuminated Push/Twist E-Stop Button \\r
    • Switch: Maintained 2-Position, Twist to Release\\r
    • Size: ø22mm \\r
    • Contact Configuration: 2 N.C. + 1 N.O. \\r
    • Contact Rating: 600VAC 10A \\r
    • Lamp Voltage: 24V AC/DC \\r
    • Termination: Screw Terminals \\r
    • Panel Cutout: ø22.3mm