From our inventory we are selling a NSK MCM05040H20K00 Linear Actuator 400mm Stroke, 20mm Lead, ø12mm Shaft, NEMA 23. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: MCM05040H20K00 \\r
  • More Information: \\r
    • NSK Linear Actuator \\r
      • Stroke: 400mm \\r
      • Lead: 20mm \\r
      • Shaft: ø12mm \\r
      • Basic Load Rating: \\r
        • Ballscrew: 2420Nm \\r
        • Linear Guide: 9850Nm \\r
        • Support Unit: 4400Nm
      • Static Load Rating: \\r
        • Ballscrew: 3790Nm \\r
        • Linear Guide: 10900Nm \\r