From our inventory we are selling an OptoSigma OSMS-60YAW Stepper Driven Rotary Stage ⌀60mm 3kg 30°/sec 0.1° Backlash. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: OSMS-60YAW \\r
  • More Information: \\r
    • Stepper Driven Rotary Stage \\r
    • Drive Type: Motorized Worm Nut and Gear \\r
    • Worm Gear Ratio: 1:144 \\r
    • Motor Type: 5-Phase Stepper \\r
    • Stage Diameter: 60mm \\r
    • Stage Bore: 25mm \\r
    • Stage Thread: 4x M3 \\r
    • Resolution: \\r
      • Full: 0.005°/pulse \\r
      • Half: 0.0025°/pulse
    • Max Speed: 30°/s \\r
    • Positioning Accuracy: 0.1° \\r
    • Positional Repeatability: 0.02° \\r
    • Backlash: 0.1° \\r
    • Max Load: 3kg \\r
    • DImensions: 107 x 70 x 28mm \\r
    • Mounting: 2x M6, 3x 4.6mm Holes