From our inventory we are selling a Parker ETB32-M10PA20-FMA100-A Linear Actuator 10mm Lead, 100mm Stroke, NEMA 23. \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: ETB32-M10PA20-FMA100-A \\r
  • More Information: \\r
    • Parker Linear Cylinder/Actuator \\r
      • Stroke: 100mm \\r
      • Lead: 10mm Ballscrew \\r
      • Motor Mount: NEMA 23, Parallel \\r
      • Input Shaft: 3/8\\” \\r
      • Drive Ratio: 1:1\\r
      • Max Thrust: 600N (135lbf)\\r
      • Max Speed: 1270mm/s (50in/s)\\r
      • Repeatability: ±0.025mm (±0.001in)