From our inventory we are selling a SMC NCDQ2KL50-40D-F7PWZ Compact Cylinder, Bore: 50mm, Stroke: 40mm, 1/4\\” NPT.
Specifications:
  • Model #: NCDQ2KL50-40D-F7PWZ
  • More Information:
    • Compact Cylinder
    • Double Acting, Non-Rotating Rod
    • Bore: 50mm
    • Stroke: 40mm
    • Pressure: 145psi 1.0MPa Max