From our inventory we are selling a Thomson XUT010-010 UltraTRUE Planetary Gearhead, Ratio: 10:1, Flange: 100x100mm.
Specifications:
  • Model #: XUT010-010
  • More Information:
    • UltraTRUE Planetary Gearhead
    • Ratio: 10:1
    • Flange Mount: 100mm x 100mm (3.94\\” x 3.94\\”)
    • Bolt Circle: 120mm (4.72\\”)
    • Bolt Hole Diameter: 9mm (0.35\\”)
    • Input Diameter: 28.6mm (1.125\\”)
    • Output Shaft Diameter: 32mm (1.26\\”)
      • Keyway: 50mm x 10mm (1.97\\” x 0.39\\”)