From our inventory we are selling a Allen Bradley MPL-A420P-HJ24AA Servo Motor 2kW 42lb-in 5000RPM 3PH 230VAC 12.7A.
Specifications:
  • Model #: MPL-A420P-HJ24AA
  • More Information:
    • Allen Bradley Kinetix Servo Motor
    • Frame Size: 90mm IEC B14 Standard C-Flange
    • Shaft Diameter: 19mm (3/4\\”)
    • Continuous Stall Torque: 42lb-in
    • Speed: 5000RPM
    • Power Requirements:
      • Motor: 3-Phase 230VAC 0-333Hz 12.7A
      • Brake: 24VDC .64A