\\r From our inventory we are selling a THK KR3306A-0500-0-01A0 Linear Actuator, 500mm Stroke, 6mm Lead, 2840N Load. \\r \\r
Specifications:
\\r
    \\r
  • Model #: KR3306A-0500-0-01A0\\r
  • More Information:
    • THK Linear Actuator
      • Stroke: 500mm\\r
      • Lead: 6mm\\r
      • Ballscrew Basic Load Rating:
        • Dynamic: 2840N\\r
        • Static: 4900N
      • Carriage:
        • Dimensions: 56mm L x 37.4mm W\\r