From our inventory we are selling a THK KR3310C-0225-P LM Precision Linear Positioner 10mm Lead 225mm Travel NEMA 23.
Specifications:
  • Model #: KR3310C-0225-P
  • More Information:
    • LM Precision Linear Positioner
    • Type: Ballscrew
    • Motor Mount: NEMA 23
    • Shaft?: 6mm
    • Travel: 225mm
    • Lead: 10mm
    • Accuracy Grade: Precision
    • Load:
      • Static: 2248lbs (10000N)
      • Dynamic: 1101lbs (4900N)
    • Carriage Type: Short
    • Carriage Dimensions: 44 x 40mm
    • Carriage Thread: M6-1.0
    • Dimensions: 380 x 60 x 58mm