From our inventory we are selling a THK KR4620A-0290P Ball Screw Linear Actuator 290mm Travel 20mm Lead 8mm Shaft.
Specifications:
  • Model #: KR4620A-0290P
  • More Information:
    • Ball Screw Linear Actuator
    • Accuracy Grade: Precision
    • Travel: 290mm
    • Lead: 20mm
    • Shaft: 8mm
    • Dynamic Load RAting: 3430N
    • Carriage Dimensions: 105mm x 55mm
    • Carriage Thread: 4x M6
    • Dimensions 505 x 90 x 63mm